//

Kyusho - Vitální body

Kyūsho Jutsu odkazuje na znalosti životních bodů lidského těla a jejich použití v bojových uměních. Kyūsho Jutsu není nezávislý bojový systém, ale umění založené na znalostech a principech akupunktury a jeho mostu k západní neurologii.

V Kyushu Jutsu manipulace bodů ovlivňuje energetické a neurologické procesy lidského těla takovým způsobem, že způsobuje poškození těla. Toto poškození může být ve formě bolesti, poruch rovnováhy, ztráty síly nebo ztráty vědomí.

Stejně tak získané poznatky mohou být použity ke zmírnění různých stížností. Zde se "Okuden Circle" spoléhá na vysoké, globálně konzistentní standardy. Prvním principem je to, že se nejprve učí, že to, co může člověk udělat, může být opět vyléčeno, aby se předešlo poškození účastníků.

Jméno Kyūsho Jutsu pochází z japonštiny a doslovně znamená "umění vitálních bodů". Dokonce i v ne-japonských bojových uměních bylo obvykle k dispozici znalost důležitých bodů. Zde jsou známé pod názvy Dim Mak (čínské styly) a Kupso Sul nebo Hyol Do Bop (korejské styly) a Marma Adi nebo Varma Kalai (Indie).

Bohužel s představením bojových umění tato znalost byla do značné míry ztracena. Jednotlivé tlakové body jsou obvykle známé, ale aplikace v jejich celku je těžko vyučována. Vzhledem k vysoké flexibilitě a širokou použitelnost integrace Kyusho Jutsu prakticky do všech známých stylu je možné vytvářet zcela nové chápání vlastních bojových umění a tyto příležitosti vzniká. Kyūsho Jutsu tak dává zpět ztracené znalosti vlastního bojového umění.

V rámci „okuden Kruhy“ výuce Kyusho Jutsu ve stylu zdarma (9. Dan USA) učil velmistrem Jim kukuřice, to znamená, že může být 100% integrován v jakémkoliv stylu.

Zpět